Predstavnici kompanije Mak Zara podijelili uvide iz industrije sa studentima FBA-e

Predstavnici kompanije Mak Zara, gđa. Kata Dusper i gosp. Ragib Spahić, posjetili su 21. marta 2024. godine Fakultet menadžementa i javne uprave (FBA) na Internacionalnom univerzitetu u Sarajevu (IUS). Oni su se obratili studentima koji pohađaju predmet IBF205 Principles of International Business koji predaje ekspert u praksi gđa. Aida Akagić-Hodžić i doc. dr. Hamza Smajić. Fokus njihovog predavanja bio je na procesu proizvodnje čokolade te kako razvijaju nove proizvode od same ideje do lansiranja na tržište.

Gđa. Dusper i gosp. Spahić detaljno su opisali faze razvoja proizvoda, te istakli važnost inovacija i efikasnosti u proizvodnji. Naglasili su kako Mak Zara primjenjuje principe efikasne proizvodnje i DMAIC okvir kako bi poboljšali produktivnost i kvalitetu. Ova posjeta je studentima pružila praktičan uvid u razvoj proizvoda i operativna poboljšanja u prehrambenoj industriji povezivanjem teorijsko znanje s primjenom u stvarnom svijetu.